0

ספירולינה לסרטן –  אגדה או דוקומנטרי?

מדע הרפואה מצליח יותר ויותר לתמוך, לעזור ואף לרפא את מחלת הסרטן, ולמרות שעדיין לא נמצאה אותו תשובה מלאה וחד משמעית לכל סוגי הסרטן באשר הם. כיום חולי סרטן רבים מצליחים לחיות חיים מלאים ואמיצים גם בצל המחלה הקשה. חלק לא מבוטל מהם צורכים באופן קבוע את אצת הספירולינה.
יש לא מעט סיבות מדוע האצה הירוקה כחולה ß קישור למאמר אצה כחולה ירוקה הפכה פופולארית כל-כך. האצה, שמככבת תחת עין המיקרוסקופ בעשרות אם לא מאות מעבדות רפואיות ברחבי העולם, מתגלה כאפקטיבית לתמיכה במערכת החיסון ולשמירה בפני מגוון מחלות. ההשפעה של ספירולינה על חולים בסרטן נחקרת אף היא, והתוצאות מראות כיוונים מבטיחים.

מחקר על ספירולינה וסרטן (דרך החלבון פיקוציאנין)

ספירולינה טרייה נחשבת למצרך חובה של ספורטאים מקצועיים, אתלטים תחרותיים, וגם אנשים כמוני וכמוך שפוקדים מעת לעת את חדר הכושר השכונתי. הסיבה העיקרית אך לא היחידה לכך היא שהספירולינה עשירה בחלבון. בעוד שספורטאים מקצוענים וחובבנים כאחד שמחים לקבל מנת חלבון איכותית וקלה לספיגה אחרי האימון שלהם, הרי שרובם המוחלט לא מודע לכך שהם חולקים עניין בחלבון זה עם מדענים בכל העולם.
חלבון הפיקוציאנין, שכמויות גבוהות ממנו מגיעות עם כל מנה של ספירולינה, התגלה כחומר רפואי ייחודי, בעל סגולות מרפא רבות והשפעות על מערכות מגוונות בגוף האדם – בין היתר במקרים של גידולים ממאירים במחלת הסרטן.
במחקר זה מדובר על לא מעט השפעות של אותו החלבון, כאשר גולת הכותרת היא כמובן השפעתו של חלבון הפיקוציאנין על תאים ממאירים. בין היתר התגלה כי החלבון פוגע במחזור החיים של התא-הסרטני, ומונע את ההתרבות המהירה של תאים אלו. מעבר לכך התגלה כי החלבון אף הורג תאים סרטניים קיימים, ובעצם מתנהג כחומר אנטי-קרצינוגני. הפיקוציאנין מעודד את תהליך ההרס העצמי של התא הסרטני, תהליך שנבלם במחלת הסרטן, ומעודד את התאים הסרטניים להתנהג כתאים רגילים – ולסיים את מעגל החיים שלהם.

נלחם בסרטן, אבל לא עוצר שם!

הפיקוציאנין נלחם במחלת הסרטן, אך מעבר לכך הוא תורם לגוף כחלבון מונע, דרך שמירה על בריאות הגוף וסילוק רעלים תוך חיזוק הכבד והכליות. מחקרים מצאו כי הפיקוציאנין פועל כסוכן נוגד-חמצון אפקטיבי ובכך שומר על הגוף מהזדקנות בטרם עת. במקביל החלבון ידוע בפעולתו לעידוד מערכת החיסון, והוא נמצא יעיל במיוחד כסוכן נוגד-אלרגיות המוריד את מדדי האלרגיה בצורה אפקטיבית מכל הגוף, הריאות ומערכת העיכול כאחד.
מחקר זה לדוגמא מצביע על השפעה חיובית של החלבון המדובר כסוכן להורדת מדדי דלקת במצבים של קוליטיס. מחקר זה מדגים כיצד הפיקוציאנין פועל למניעת תהליכי החמצון המואצים הגורמים לפירוקם של הליפידים בכבד, אותן תרכובות אורגניות חיוניות. החלבון שנבדק במחקר הוא תוצר של האצה הכחולה ירוקה ספירולינה, והתגלה ביכולתו למנוע דלקת ולעכב חמצון גם יחד.

 כדי לאפשר לגוף להלחם טוב יותר בתאים הסרטניים הנוצרים בו (כן, תאים סרטניים נוצרים כל הזמן בגוף האדם!), למנוע דלקתיות של מערכת העיכול, ולשמור על הכבד והכליות נקיים וחפים מרעלנים, אתם מוזמנים להוסיף לתפריט שלכם.
image alt
x

#{title}

#{text}

#{price}