0

ספירולינה לאלרגיות – תוצאות המחקרים חד משמעיות!

חוקרים מכל העולם עמלים במרץ רב לחקור, לנתח ולהבין את היכולות של מזון העל הנחשב בעולם, אצת הספירולינה.

מדע הרפואה מחפש פתרונות למחלות הקשות ביותר, וחומרים המצויים בשפע רב באצה הכחולה ירוקה הפכו למוקד עליה לרגל באינספור מעבדות, והתוצאות לא מאכזבות.

מאלרגיה ועד לסרטן, אצת הספירולינה נמצאה כאפקטיבית במיוחד, וכאשר מדובר בספירולינה טרייה, במלוא הפוטנטיות שלה, היתרונות הבריאותיים עולים בצורה משמעותית.

אחד החומרים הנחקרים ביותר במעבדות כיום הוא הפיקוציאנין (phycocyanin). חומר זה הינו פיגמנט-חלבון שמתגלה כחומר חיוני לבריאות שלנו.

חומר זה נמצא בשפע בספירולינה. לצורך העניין – בספירולינה של לייב-ספירולינה תמצאו 3750 מ"ג של פיקוציאנין טרי ואיכותי.


אז מה כל-כך בריא בחלבון פיקוציאנין בספירולינה?

מעבר להיותו חלבון זמין וקל לפירוק וספיגה (אחת הסיבות שספירולינה היא מזון על לספורטאים ולכל מי שמתאמן במכון כושר או מנסה לעלות במשקל בצורה בריאה), הפיקוציאנין מביא מגוון ערכים מוספים לבריאות של צרכני הספירולינה בכל העולם:
  • אנטי-אקוסידנט – או בשפת הקודש: "חומר נוגד חמצון". הפיקוציאנין נחשב לנוגד-חמצון סופר פוטנטי, מה שאומר שהוא יעיל בצורה משמעותית ביכולת שלו לקשור רדיקאליים חופשיים ובכך להאט את תהליך ההזדקנות של הגוף.
  • חיזוק מערכת החיסון – אותה מערכת נשכחת שאנו נזכרים בה בדרך-כלל רק כשאנחנו חולים, עובדת 24 שעות ביממה לשמור עלינו בריאים, ולרוב – מצליחה. רובינו בריאים יותר מחולים, וזאת בזכות אותה מערכת אשר נשענת רבות על הפיקוציאנין.
  • תנגודת לאלרגיה – אלרגיה היה תופעה בה מערכת החיסון פועלת בצורה מוגזמת, וניתן לחשוב אם כך שחומר שמחזק את מערכת החיסון יגרום לבעלי אלרגיות לסבול יותר. לא כך הדבר! הפיקוציאנין שבספירולינה פועל לחיזוק מערכת החיסון בד בבד עם חיסול מופעי האלרגיה השונים בגוף. (מחקר 1)
  • תנגודת למחלת הסרטן – נמצא כי פיקוציאנין מתפקד כרעלן על תאים סרטניים-ממאירים, אך לא כך על תאים בריאים, מה שהופך אותו למטרת מחקר מבוקשת בחיפוש אחר התרופה למחלת הסרטן. (מחקר 2)
  • בנוסף החלבון הנ"ל התגלה כבעל תכונות של הגנה על הכבד ועל הכליות – הפילטרים של הגוף שלנו, האחראים בין היתר לפירוק רעלים מהדם, מה שאומר שהפיקוציאנין תומך בבריאות הכללית שלנו ובעמידות הגוף מול רעלים.
  •  
מה עושה ספירולינה לאלרגיות?

אצת ספירולינה טרייה מהווה מקור חיוני ושופע לאותו חלבון רב-עוצמה. יותר מזה, האצה המפורסמת נחשבת בעיני רבים למקור האיכותי ביותר לחלבון זה לא רק בגלל הזמינות הגבוהה של החלבון הספציפי לגוף, אלא בזכות הרשימה הארוכה של הערכים התזונתיים של ספירולינה, רשימה שהפכה את האצה ל"סלב" של עולם תוספי התזונה והבריאות.

מחקרים על אלרגיה וספירולינה הראו כי הפיקוציאנין בו האצה עשירה מוביל ל: (מחקר 3)
  1. הורדה אפקטיבית של מעוררי תגובות אלרגיות (טרופומיוסין, אימונו גלובולין E והיסטמין).
  2. ירידה במדדי הדלקת בג'וג'נום (המעי הריק)
  3. עיכוב הפרשה ופעילות ציטוקינים (cytokines)
ובמילים אחרות – הפיקוציאנין שבספירולינה פועל בכמה ערוצים במקביל כדי למנוע את תופעת האלרגיה, וזאת לצד האיכויות השונות שהוא נותן לגוף בתחום הגנה, שמירה על הנעורים, חיזוק מערכת החיסון, שמירה על הגוף מרעלנים, ועוד.
ספירולינה מקלה על תסמיני אלרגייה.
x

#{title}

#{text}

#{price}