0

ספירולינה נגד סרטן? מזון-על מבטיח עם פוטנציאל אנטי-סרטני

תקציר: ספירולינה, מיקרו-אצה כחולה-ירוקה, מראה פוטנציאל משמעותי כגורם אנטי-סרטני. מחקר על תאי לבלב סרטניים על צלחת פטרי, מחקרים בעכברים ומספר ניסויים בבני אדם מראים תוצאות מבטיחות מבחינת הפחתת התקדמות הסרטן, קידום אפופטוזיס ושיפור התגובה החיסונית. נוגדי החמצון והרכיבים הייחודיים של הספירולינה תורמים לתכונותיה אשר ממריצות את מערכת החיסון.


מבוא


ספירולינה, אצה כחולה-ירוקה, צברה פופולריות כתוסף תזונתי בשל הפרופיל התזונתי העשיר שלה ויתרונות בריאותיים רבים. המחקרים האחרונים הדגישו גם את התכונותיו האנטי-סרטניות הפוטנציאליות שלה, אשר עשויות לספק אלטרנטיבה טבעית למניעה וטיפול במחלת הסרטן. במאמר זה, נחקור את העדויות המדעיות התומכות בהשפעות האנטי-סרטניות של הספירולינה, השפעתה על תפקוד מערכת החיסון ותפקידה הפוטנציאלי בטיפול בסרטן.
 

השפעות אנטי-סרטניות של ספירולינה


עיכוב צמיחת תאי סרטן: מחקרים שונים הוכיחו את יכולתה של הספירולינה לעכב את התפשטות תאים סרטניים באופן אשר תלוי במינון, כפי שניתן לראות במחקר שנערך על ידי Koníčková וחב'. (2014) על תאי סרטן המעי הגס ומודלים של עכברים.

הרס תאי סרטן הריאות: הוכח כי ספירולינה גורמת לאפופטוזיס, או מוות תאי מתוכנת, בתאי סרטן, כפי שהוכח ממחקר שנערך על ידי Czerwonka וחב'. (2018) על תאי אדנוקרצינומה ריאתית.

פעילות נוגדת חמצון: ספירולינה מכילה נוגדי חמצון חזקים, כמו β-קרוטן ו-C-phycocyanin, שיכולים לסייע בנטרול רדיקלים חופשיים מזיקים ולהפחתת מתח חמצוני, גורם התורם להתפתחות סרטן (Ismail et al., 2009; Konickova et al., 2014).

מודולציה של תגובה חיסונית: ספירולינה יכולה לשפר את תגובת המערכת החיסונית לסרטן, כפי שניתן לראות במחקר של Mathew וחב'. (1995), שבו משתתפים עם נגעים טרום סרטניים חוו תגובה חיסונית משופרת והפחתת נגעים לאחר שנה אחת של טיפול בספירולינה.

הפחתת תופעות הלוואי של כימותרפיה: דווח כי ספירולינה משפרת את התפקוד החיסוני ומפחיתה את דיכוי המיאלו, תופעת לוואי שכיחה של כימותרפיה, בחולים עם גידולים ממאירים (Ge et al., 2019).

עיכוב היווצרות גידול: נמצא שחומרים מסויימים בספירולינה (הטטרפירולים) משפרים את מצב חיזור הגלוטתיון, הקשור לעיכוב היווצרות הגידול (Perchellet et al., 1986).

ויסות ביטוי גנים הקשור לסרטן: מחקרים הראו שספירולינה יכולה לווסת את הביטוי של גנים הקשורים לצמיחת תאים סרטניים, אפופטוזיס והתקדמות סרטן, כגון p53, PCNA ו-Bax (Ismail et al., 2009; Ouhtit et al. , 2014).

הגנה מפני גורמים מסרטנים סביבתיים: ספירולינה הוכחה כמגינה מפני גורמים מסרטנים, כגון קרינת UV-B, כפי שהוכח במחקר שנערך על ידי Yogianti וחב'. (2014) על עור עכבר Ogg1.

העדויות ממחקרים אלו מצביעות על כך שספירולינה יכולה לספק אלטרנטיבה טבעית, בטוחה ויעילה למניעה וטיפול בסרטן. ככל שהמחקר המדעי ממשיך לחשוף את הפוטנציאל של ספירולינה במלחמה בסרטן, היא עשויה להפוך לכלי חשוב יותר ויותר במאבק במחלה ההרסנית הזו.

אם הגעתם עד לכאן....

הצטרפו למשפחת לייב ספירולינה - כל העדכונים, חידושים על אורך חיים בריא ומבצעים מיוחדים על ספירולינה ומזונות על אחרים 


הרשמה מהירה:
ספירולינה נגד סרטן?
x

#{title}

#{text}

#{price}