0

הסיפור של ספירולינה 


הסיפור של ספירולינה, ערכים תזונתיים, חלבון ומזונות העל

בעוד פחות משלוש וחצי דקות תבינו סוף כל סוף את הפרטים החשובים שמאחורי אינספור שיחות, מאמרים, מחקרים, פרסומות, מוצרים, ומאחורי ההייפ הבינלאומי שנדמה שלא מרפה לרגע. הגיע
הזמן שתבינו בקלות ובבירור הכול על ספירולינה, מלכת מזונות הע.
הספירולינה בעלת הערכים התזונתיים הכה מדוברים, ועם כמות חלבון שגורמת לספורטאים מקצועיים להישבע בה, הפכה פופולארית למדי, מה שגרם לכמויות אינסופיות של מידע להישפך מעבר למקלדות בכל העולם. כמו בכל דבר – יותר מדי ממשהו זה פשוט יותר מדי, ולא רק שמידע שגוי מגיע לצרכנים שסה"כ מחפשים משהו בריא לחיים שלהם, אלא גם שאנשים נהיו מבולבלים לגמרי מעודפי המידע, והגיע הזמן לעשות פה קצת סדר.

כמה עובדות על הערכים התזונתיים של ספירולינה

חלבון – על כל 100 ג' ספירולינה תמצאו 57 ג' חלבון, זאת אומרת כחצי, ולעיתים אפילו 70 ג' חלבון. במה זה תלוי? כמו שאר הערכים התזונתיים של ספירולינה –בזן שלה, אך בעיקר בצורת הגידול ז"א התנאים הסביבתיים, בניקיון המים והסביבה של הגידול. אך הגורם המשפיע ביותר הוא חומרי ההזנה שבהם משתמשים בכדי שהספירולינה תגדל. הספירולינה כמו בני הדודים שלה הצמחים משתמשת בחומרים פשוטים כמו פחמן, חנקן, מגנזיום, ברזל וכו' כדי לשלבם לחומרים מסובכים יותר כמו חומצות אמינו וויטמינים שונים כמו ויטמין B, ויטמין A, ויטמין K והרשימה עוד ארוכה. לסיכום חשוב לזכור שמדובר בחומר אורגני חי ומלא חיוניות, ולא בתוסף כימי, ולכן הערכים הם לא אקסיומות.
כך או כך, זה המון חלבון. לצורך העניין בזן של לייב ספירולינה (טרייה!) – יש בין 50-70% חלבון, זו רמה מאוד גבוהה, מה שנמדד לפי הספיגה המהירה והמלאה שלו בגוף. ספורטאים? זה הזמן לעבור לספירולינהולהתחיל לראות את ההבדל!
ברזל – עוד ערך תזונתי של ספירולינה, נמצא בכמות של קרוב ל 10 מ"ג על כל 100 ג'. לצורך הבנה למה ספירולינה זה מזון על: כמות הברזל המומלצת לגבר בוגר ביום היא פחות מ-9 מ"ג ליום, ולאשה בגיל הפוריות פחות מ-15 מ"ג ליום. מתחילים להבין את העניין?

הסבר קצר על מזון על

כפי שבוודאי כבר ברור לכם, מזונות על הם מזונות שכמות ואיכות הערך התזונתי שלהם ביחס למשקל שלהם היא עצומה. שני הערכים התזונתיים הללו בספירולינה מהווים דוגמא קטנה לרשימה שהולכת ומתארכת של נוטריינטים לא רק בכמויות עצומות, אלא גם באיכות חסרת תקדים, פרט חשוב לא פחות.
מזון על מציע לגוף בין רגע כמות חומרים חיונית שיכולה להגיע בשתיים, שלוש, או אף יותר ארוחות, אך באיכות גבוהה יותר, זמינות גבוהה יותר, ובלי להתיש את הגוף בעבודת העיכול. במובן זה הספירולינה היא מלכת מזונות העלשכן הערכים התזונתיים שלה שוברים כל מחסום, וכל זאת ללא תופעות לוואי שליליות גם במנות עצומות.
 
ספירולינה היא מזון על.
x

#{title}

#{text}

#{price}